ikona telefon 22 400-32-29 (klasy 0-V)    
   22 822-39-80 (klasy VI-VIII)   

 

button

 

 

czwartek, 27 czerwiec 2019 03:30

Stąpając po czerwonym dywanie…

Pierwsi absolwenci klas ósmych zakończyli naukę w naszej szkole. Stąpając po czerwonym dywanie odbierali świadectwa i odznaki Jana Brzechwy podczas Uroczystego Zakończenia Nauki w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 51 im Jana Brzechwy w Warszawie. Życzeniom i podziękowaniom nie było końca… Najpierw uczniów uroczyście pożegnała Pani Dyrektor Izabela Stelmasiak, życząc im na dalszych etapach

nauki  tak wielu sukcesów jak dotychczas.  Następnie uczniowie pożegnali swoich wychowawców i pedagogów, którzy wprowadzali ich w tajniki wiedzy od najmłodszych lat,  aż do kończących szkołę egzaminów. Na ręce Właścicielek Szkoły przekazali pamiątkowe tablo. Dzięki niemu uśmiechnięte twarze absolwentów 2018/19 na zawsze pozostaną w murach tej szkoły. Głos zabrali także reprezentanci rodziców, którzy podziękowali  Pani Dyrektor, Właścicielkom Szkoły oraz Nauczycielom za codzienny trud i wysiłek włożony w wychowanie ich dzieci. Na koniec absolwenci usłyszeli kilka słów od swoich wychowawczyń, które życzyły im, aby znajomości  zawarte w tej szkole przekształciły się w prawdziwe przyjaźnie na długie lata.

Po uroczystym rozdaniu Świadectw absolwenci zatańczyli Poloneza , który zainaugurował rozpoczęcie pierwszego w historii tej szkoły Balu Ósmoklasisty. Za organizację balu odpowiedzialni byli rodzice uczniów. To oni, własnoręcznie przygotowali  dekorację, zapewnili opiekę nad uczniami, a na koniec uprzątnęli salę balową. Należą im się za to wielkie brawa! Na balu, oprócz tańców, pysznego jedzenia i smakowitego tortu, była też fotobudka. Absolwenci wraz z nauczycielami utrwalili na papierze fotograficznym swoje najśmieszniejsze miny.  Ciężko było się rozstać, gdy wybiła godzina zakończenia… z relacji uczniów wynika, że wszyscy absolwenci płakali... nikt nie chciał iść do domu… Czyżby mieli się pojawić w Szkole Przy Parku we wrześniu ? 

Renata Dzierżanowska

Last modified on czwartek, 27 czerwiec 2019 04:00