Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

wtorek, 17 kwiecień 2018 17:21

Historyczny sukces w naszej szkole

Bardzo miło jest mi poinformować, że dwaj uczniowie klas siódmych z naszej szkoły: Łukasz Przygodzki z VIIA i Wojtek Nowacki z VIIB odnieśli ogromny sukces. Zostali laureatami XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolit! Konkurs ten odbywa się już po raz 23 i jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem edukacyjno-patriotycznym, obejmującym swoim zasięgiem cały kraj.

Bierze w nim udział kilkanaście tysięcy uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą na temat dziejów i poszczególnych wydarzeń historycznych, broni, sprzętu, umundurowania, a także literatury i architektury danej epoki. Praca jaką wykonali nasi uczniowie, aby uzyskać tytuł laureata była naprawdę imponująca. Musieli nie tylko przebrnąć i przyswoić sobie setki stron opracowań historycznych, ale także zapoznać się z dziesiątkami zdjęć dowódców, polityków czy działaczy społecznych. Nie wspominając już o nauczeniu się naprawdę gigantycznej ilości dat, nazwisk, formacji wojskowych...
Każdy z naszych laureatów zostanie nagrodzony nie tylko dyplomami, ocenami z historii i podwyższeniem oceny ze sprawowania, ale także dodatkowymi punktami liczącymi się przy rekrutacji do szkół średnich.
Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w przyszłorocznej edycji konkursu.


Mariusz Wolski

Last modified on wtorek, 17 kwiecień 2018 17:37