w II semestrze roku szkolnego 2014/2015.
Zakończyliśmy kolejną edycję naszego wewnątrzszkolnego Nieustającego Konkursu Historycznego. Polega on na odpowiedzenie raz w miesiącu na listę pytań z historii o różnym stopniu trudności. Rywalizacja jak zwykle była zacięta. Każdy z uczestników otrzyma dyplom a najlepsze wyniki zostaną nagrodzone ocenami z historii i książkami. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w kolejnej edycji, która rozpocznie się już we wrześniu.
Z największą przyjemnością informujemy Państwa, że uczeń klasy VIA Jan Mysłakowski został laureatem historycznego konkursu kuratoryjnego:
„Dzieje i Losy Żołnierza Polskiego 972- 1514. Od Cedynie do Orszy.”
Jest to bardzo dobry wynik. Aby go osiągnąć nasz uczeń musiał wykonać olbrzymi wysiłek, przeczytać kilkadziesiąt książek historycznych, poznać setki dat, postaci i wydarzeń. Serdecznie gratulujemy Jankowi i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości, które przy jego ambicji, zdolnościach i zaangażowaniu są pewne.
Mariusz Wolski
15 V w naszej szkole odbyła się siódma już Olimpiada Napoleońska. Miała ona upamiętnić 200 rocznicę drugiej abdykacji Cesarza, a także oddać cześć polskim patriotom z tego okresu. W tym czasie tysiące naszych rodaków walczyło i ginęło na polach bitewnych Europy i poza nią. Wbrew obiegowym opiniom nie walczyli oni w imię imperialnych interesów Cesarza Napoleona, ale za wolną i silną Rzeczypospolitą. Pytania zadawane były trzy i cztero osobowym grupom podzielone były na kategorie:
O ile do trzech pierwszych kategorii uczniowie byli przygotowani to zadania mogły ich zaskoczyć. Np. trzeba było wykazać się znajomością malarstwa z epoki, przyporządkować postacie krajom z których pochodzili lub połączyć marszałków francuskich z bitwami w których się zasłużyli.
6 VI w naszej szkole odbyła się szósta już Olimpiada Napoleońska. Miała ona upamiętnić 200 rocznicę pierwszej abdykacji Cesarza, a także oddać cześć polskim patriotom z tego okresu. W tym czasie tysiące naszych rodaków walczyło i ginęło na polach bitewnych Europy i poza nią. Wbrew obiegowym opiniom nie walczyli oni w imię imperialnych interesów Cesarza Napoleona, ale za wolną i silną Rzeczypospolitą. Pytania zadawane były trzy- i cztero- osobowym grupom podzielone były na kategorie: