Niewielu jest już takich ludzi, którym profesor Jan Miodek z radością przybiłby piątkę. Są jednak wśród nas i tacy, którzy, zamiast wpatrywać się w wiosenny pejzaż za oknem, nie mitrężą upływającego (rzekomo za szybko) czasu na zabawę. Poświęcają każdą chwilę na lekturę sążnistych tekstów zacnych leksykografów, wytężając przy tym prężne muskuły obu półkul mózgowych.
Z nieskrywaną radością chciałabym ogłosić, że dwie wspaniałe, a nawet jeszcze nie jedenastoipółletnie(!), uczennice naszej szkoły otrzymały tytuły finalistek ogólnopolskich konkursów polonistycznych, stawiając śmiały opór tekstom, w których nierzadko pojawiały się rzężące od trudności ortograficznych i zawiłości gramatycznych słowa.
Są to:
Zoja Nowicka (kl. 4a) – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
Julia Sybilska (kl. 4a) – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z ortografią na co dzień”
Uczennicom serdecznie gratuluję. Niech wiatr Wasze twarze szlachetne omiata i słońce niech Wam służy. :-)
Marta Florczuk
Miło jest mi ogłosić, że nasza szkoła przyłączyła się do programu „Ja czytam”, który zorganizowało wydawnictwo OPERON. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a do udziału w akcji zgłosiło się wiele szkół z całej Polski.
Więcej informacji na stronie: http://jaczytam.pl/
31 marca 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie w naszej szkole. Poświęciliśmy je dyskusjom o sposobach rozmawiania i asertywności. Zastanawialiśmy się nad problemami, na które natrafiamy w trakcie różnych rozmów. Usiłowaliśmy ustalić jak powinna przebiegać owocna dyskusja. Do namysłu prowokował nas Pan Jerzyk, bohater animacji edukacyjnych. Świetnie się przy tym bawiliśmy, ponieważ historie o Panu Jerzyku i jego perypetiach zawodowych i rodzinnych napisał Michał Rusinek.
Kolejne spotkania będą się opierały na rozmowach w Dyskusyjnym Klubie Czytelniczym. Uczniowie będą wymieniali między sobą wrażenia na temat wybranych tekstów literackich i dyskutowali ze mną o wartości tychże w ich codziennym w życiu. Przed nami trzy spotkania (IV-VI).
Jestem niezwykle szczęśliwa, że ponad czterdzieści osób chce ze mną rozmawiać o literaturze. Mam nadzieję sprostać roli Johna Keatinga. Lepszej sytuacji nie mogłam sobie wymarzyć.
Natalia Spychalska
26 marca 2015 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 38.Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Eliminacje dzielnicowe odbyły się w Teatrze Ochoty. Przemysław Stippa i Beata Łuczak, którzy zasiadali w tym roku w jury, przyznali jedno pierwsze miejsce i osiem wyróżnień.
Spośród naszych uczniów wyróżniona została Zosia Koziejowska z klasy VI a.
Serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji na stronie
Natalia Spychalska
Po wyczerpujących zmaganiach w trzech etapach Konkursu kuratoryjnego z języka polskiego nasza szkoła kolejny raz może się pochwalić godnym pozazdroszczenia wynikiem. Mamy czworo finalistów tegoż konkursu!
Są nimi:
Julia Kuźnicka z klasy VB
Piotr Baranowski z klasy VIB
Natalia Foder z klasy VIB
Zuzanna Opalińska z klasy VIB
Miło mi oświadczyć, że w roku szkolnym 2014/2015 do III etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Julia Kuźnicka z klasy Vb, która otrzymała 32 punkty, czyli 80% punktów możliwych do zdobycia;
Piotr Baranowski z klasy VIb, który otrzymał 32 punkty, czyli 80% punktów możliwych do zdobycia;
Natalia Foder z klasy VIb, która otrzymała 33 punkty, czyli 82.5% punktów możliwych do zdobycia;
Zuzanna Opalińska z klasy VIb, która otrzymała 32 punkty, czyli 80% punktów możliwych do zdobycia.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy podjęli trud przygotowań do konkursu i wytrwale ćwiczyli. Dziękuję wszystkim za pomoc i współpracę. Dzieciom życzę dalszej owocnej pracy!
Natalia Spychalska
Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się w tym roku konkurs Ojczyzna Polszczyzna. Aż trzydziestu uczestników zgłosiło się do pierwszego etapu zmagań. Warto nadmienić, że egzamin miał dwie części ustną i pisemną. Można było osiągnąć łącznie 50 punktów. Do II etapu konkursu, który odbędzie się w Łochowie zakwalifikowały się: Maja Premceska, która zdobyła 46 punktów i Kaja Zagajewska z analogicznym wynikiem 46 punktów.
Na wyróżnienie zasługują również:
Konkursu "Ortografia 2013"
Znane są już wyniki pierwszego etapu konkursu „Z ortografią na co dzień”: