z matematyki. W konkursie Olimpiada Olimpus udział wzięło 15124 uczniów, a w Galileo 3732 uczniów z całej Polski.
W poniedziałek 13 maja 2019 podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu Olimpus z matematyki, który odbył się 9 stycznia 2019. W olimpiadzie wzięło udział 3971 uczniów z całej Polski. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz książek.
z matematyki, w konkursie udział wzięło 22 927 uczniów. Aż 6 uczniów zdobyło 1 miejsce nagrodzone dyplomem grawerowanym. Gratulujemy uczniom i Pani Renacie Dzierżanowskiej!
Z ogromną radością informuję, że Wojtek Nowacki, uczeń klasy 7B po raz trzeci z rzędu został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki tzw. Olimpiady Matematycznej. Można zatem uznać, że Wojtek ustrzelił MATEMATYCZNEGO HATTRICK’A. Gratuluję również Maciejowi Mokrzyckiemu, który wraz z Wojtkiem dotarł do III – finałowego etapu. Wprawdzie Maciejowi nie udało się zdobyć tytułu laureata, ale jego wynik uzyskany w finale jest zadowalający.
Renata Dzierżanowska
Sesji Konkursu Matematycznego OLIMPUS. W konkursie udział wzięło 12 366 uczniów z całej Polski. Wszystkim uczniom gratulujemy super wyników.
Z ogromną radością informujemy, że mamy 7 bardzo dobrych wyników:
klasa 4a MICHAŁ NOWACKI 85%
klasa 4a WOJCIECH WASIUK 83%
klasa 4b SZYMON WICKEL 82%
klasa 6a MACIEJ KURAS 86%
klasa 6b MATEUSZ CZECHOWICZ 81%
klasa 6a MICHALINA GILEWICZ 78%
klasa 7b WOJCIECH NOWACKI 96%
W tym roku szkolnym uczniowie klas 4- 6 po raz pierwszy wzięli udział w Wyzwaniu Matematycznym KINGS zorganizowanym przez firmę EdTech. Konkurs miał za zadanie pokazać uczniom, że matematyki nie należy się bać, że należy uwierzyć w siebie i poczuć radość z nauki tego przedmiotu. Oto sukcesy naszych uczniów:
Wojciech Nowacki - klasa6b - wynik znakomity stopnia I
Lilia Koziej - klasa 6b - wynik bardzo dobry stopnia II
Anna Kępczyńska - klasa 4a - wynik bardzo dobry stopnia II
Gratulujemy!
Renata Dzierżanowska
W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2017 wystartowało 26 uczniów naszej szkoły. Dyplomy i nagrody dla wyróżnionych dotrą do szkoły z początkiem czerwca i wówczas zostaną wręczone. Z ogromną dumą informuję, że uczniowie naszej szkoły uzyskali 1 wynik bardzo dobry i 7 wyróżnień.
Wojtek Nowacki, uczeń klasy 6b, został PODWÓJNYM LAUREATEM Matematycznej Olimpiady Kuratoryjnej. Jako uczeń klasy 5 w r.szk. 2015/2016 i jako uczeń klasy 6 w r.szk 2016/2017.
Zadania na ostatnim etapie konkursu są niezwykle trudne i wymagają ogromnej wiedzy i umiejętności posługiwania się matematyką. Sposobów na rozwiązanie tego samego zadania może być wiele. Zdarza się, że finaliści olimpiady zaskakują sprawdzających swoją interpretacją rozwiązania zadania. Tak też było w przypadku Wojciecha Nowackiego. Po dokładnej analizie pracy konkursowej Wojtka, Wojewódzka Komisja Konkursu Matematycznego przyznała mu dodatkowe punty za poprawny tok rozumowania w rozwiązaniu bardzo trudnego zadania. Tym samym Wojtek po raz drugi uzyskał prestiżowy tytuł Laureata Kuratoryjnej Olimpiady Matematycznej
Wielkie gratulacje dla Wojtka !!!
Renata Dzierżanowska
Laureat zeszłorocznego Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, uczeń klasy 6B Wojtek Nowacki w tym roku, choć nie musiał, po raz drugi przystąpił do Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki. I tym razem Wojtek udowodnił swoją ogromną wiedzę zdobywając tytuł Finalisty. Wojtek ma zatem na swoim koncie dwa tytuły Laureata 2015/16 i Finalisty 2016/17 Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki. Gratuluję Wojtkowi osiągnięć i życzę dalszych sukcesów.
Renata Dzierżanowska