Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Nasze osiągnięcia

Nasze osiągnięcia (42)

„15 minut i każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!” To już 6 edycja instaling.pl i znowu nasi uczniowie i nauczyciele zasłużyli na certyfikat, a ilość słówek w każdej główce bezcenna!

 

matematycznych Max i Olimpus, języka polskiego Fraszka i j. angielskiego Olimpus

Konkurs Wieża Babel jest konkursem lingwistyki matematycznej, który zapoczątkował w 2006 roku Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz LO nr III we Wrocławiu. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i polega na rozwiązywaniu łamigłówek językowych. Wymaga umiejętność analizy i dedukcji oraz formułowania i badania hipotez. Zosia, jako jedyna uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do finału i reprezentowała naszą szkołę na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów z 19 warszawskich szkół.

Gratulujemy Zosi sukcesu i nowego doświadczenia.

dyrektor szkoły Izabela Stelmasiak

Za nami I semestr nauki i czas na krótkie podsumowanie osiągnięć naszych uczniów. Uczniowie klasy 6b wywalczyli statuetkę Adasia Niezgódki za najwyższą średnią w szkole (5,24). Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku!!!

dyrektor szkoły Izabela Stelmasiak

 

 z języka niemieckiego. Gratuluję wszystkim uczniom  zdobycia kolejnego Certyfikatu V edycji Programu Insta.Ling. z języka niemieckiego

Ewa Schuster-Czapiewska

 

z języka angielskiego, z języka polskiego i przyrody

28 kwietnia odbyła się finał konkursów: plastycznego "Biblioteka moich marzeń" oraz literackiego „Niezwykła biblioteka”. Konkursy zostały zorganizowane w ramach projektu "My i UKSW". Uczniowie, którzy podjęli trud i wykonali pracę zostali zaproszeni na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizatorzy poza wspaniałymi nagrodami i poczęstunkiem przygotowali dla nas rożne atrakcje. Uczniowie mogli poznać bliżej uczelnię, zwiedzić magazyny biblioteki, zobaczyć wystawę na której pokazane były ich prace.

Organizatorami konkursów byli: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wydawnictwo UKSW, Biblioteka UKSW oraz Prywatna Szkoła Podstawowa nr 51 im. J. Brzechwy.

Pomysłodawczynią konkursów oraz ich koordynatorem była pani Elżbieta Sobczak.

Zapraszamy naszych uczniów to aktywnego udziału w podobnych wydarzeniach.

9 lutego 2015 Rada Pedagogiczna zatwierdziła osiągnięcia edukacyjne w I semestrze. W klas 4 – 6 nagrodę za najwyższą średnią w szkole (5, 26) otrzymała klasa 6a. Uczniowie w nagrodę będą opiekować się Statuetką Adasia Niezgódki w II semestrze. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników!

 

Zakończenie roku i wakacje tuż, tuż i dlatego nadszedł czas na pierwsze podsumowania. Uczniowie klasy 6b wywalczyli na koniec roku statuetkę Adasia Niezgódki za najwyższą średnią w szkole (5,36), klasa równoległa 6a została nagrodzona za najwyższy wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty wynoszący 35,71 punktów na 40 możliwych. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników!!!

Dyrektor szkoły Izabela Stelmasiak