Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

wtorek, 26 maj 2026 10:27

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak pomóc osobie, która straciła przytomność, pod jakie numery alarmowe należy zgłaszać zdarzenie, jak prawidłowo przekazać informacje o miejscu wypadku oraz jak udzielić pomocy osobie, która zemdlała. Strażnik miejski zaprezentował na fantomie zasady udzielania pierwszej pomocy, wykonywanie masażu serca

oraz sztucznego oddychania. Uczniowie mieli również możliwość przećwiczenia układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, obsługi AED, postępowania w przypadku hipotermii oraz prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej były cennym i praktycznym doświadczeniem, które zwiększyło wiedzę uczniów oraz ich pewność działania w sytuacjach zagrożenia życia. Zdobyte umiejętności mogą okazać się niezwykle ważne i pomocne w codziennym życiu.

Milena nauczycielka języka niemieckiego