Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2023/2024

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

piątek, 19 maj 2017 03:38

Kolejny sukces historyczny w naszej szkole

Wojciech Nowacki z klasy VIb, zdążył już nas przyzwyczaić do sukcesów jakie odnosi reprezentując naszą szkołę. W tym roku został już laureatem olimpiady matematycznej, ale dla niego jeden laur to za mało. Po raz kolejny wziął udział w konkursie historycznym: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą. Jak burza przeszedł przez etap szkolny i rejonowy tych zmagań. W etapie wojewódzkim uzyskał 99% punktów, stając się tym laureatem tego konkursu, będącego odpowiednikiem olimpiady historycznej dla szkół podstawowych. Ale nie jest to koniec dla niego ciężkiej pracy. Tak znakomity wynik powoduje, że nasz uczeń weźmie udział w finale tego konkursu, do którego kwalifikuje się tylko dwóch najlepszych uczestników z każdego województwa. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku Wojtkowi i jego rodzicom, a także czekamy na wynik zmagań finałowych.

Mariusz Wolski