Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

wtorek, 06 czerwiec 2017 09:24

Wojtek Zwycięzca

Wojciech Nowacki, uczeń klasy VIB naszej szkoły przyzwyczaił nas już do sukcesów. W klasie piątej reprezentując barwy Pro Beanus, został laureatem olimpiady matematycznej, oraz uzyskał trzynaste miejsce w finale w konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego.  W tym roku ponownie został laureatem olimpiady matematycznej, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w historii naszej szkoły. A w konkursie historycznym będącym odpowiednikiem olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą, wzniósł się na absolutne wyżyny, na prawdziwy Olimp historyczny, stając na podium etapu ogólnopolskiego.

Należy tu wyjaśnić, że olimpiada przedmiotowa dla szkół podstawowych, jest konkursem trzy etapowym.  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego mają poza etapami szkolnym, rejonowym i wojewódzkim jeszcze ścisły finał, do którego kwalifikuje się po dwóch uczestników, którzy osiągnęli najlepszy wynik w każdym z województw. Wojtek został więc już w etapie wojewódzkim laureatem, a poza tym osiągnął najwyższy wynik w województwie mazowieckim, co samo w sobie jest olbrzymim osiągnięciem. W konkursie finałowym konkurując z najlepszymi z najlepszych historyków z całego kraju zdobył III miejsce!!!!!!!!
Wojtku, jesteś niesamowity. Po zeszłym roku, myślałem, że nie powtórzysz już tak znakomitego sukcesu. Dzisiaj ponownie chylę czoła przed twoją wiedzą, umiejętnościami i inteligencją. Dzięki twojej ciężkiej pracy i oczywiście olbrzymiemu wsparciu i pomocy ze strony rodziców, którym z tego miejsca serdecznie dziękuję, uzyskałeś największy sukces w dziejach naszej szkoły.  W imieniu wszystkich pracowników i uczniów Pro Beanus, składami Ci najserdeczniejsze gratulacje.  Dziękuję, jesteś wielki. Dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych.

Mariusz Wolski

Gratuluję Panu Mariuszowi kolejnego wspaniałego sukcesu!

dyrektor szkoły

Izabela Stelmasiak

More in this category: Olimpiada Napoleońska 2017 »