Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatów na rok szkolny 2022/2023

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

czwartek, 25 czerwiec 2020 04:12

Mamy poetę!

Uwaga! Niniejszy wpis będzie zawierał lokowanie produktu i zachętę do czytania twórczości poetyckiej. Z ogromną przyjemnością śpieszę donieść, że na szkolnym pokładzie mamy Poetę. Nasz uczeń, Pascal Hutyra, opublikował właśnie swoje wiersze w drugim tomie antologii Roże Poezji wydawnictwa KryWaj.

Choć oficjalnie zadebiutował jako czternastolatek,  sposób, w jaki mówi i pisze o swojej twórczości, wprawia w zadziwienie niejednego dorosłego:

Te wiersze stanowiły pewną, jak to ująć, niespójną spójność. Rozbieżną zbieżność. Są wielopokoleniowe, z zupełnie innych zakątków czasu, a jednak uniwersalne, jednolite. Są wielowątkowe, o dwojakiej naturze, niby świetlnej, korpuskularno-falowej. Falowa rzeczywistość objawia się melodycznością, jaśniejącą materią sztuki, korpuskularna zaś, cieniem spraw przyziemnych, zimnych i okrutnych. Yin i yang. Nie! To nie „światło, cień”, ale światłocień! Dla mnie, pewne wyjście poza strefę komfortu. Pewna przygoda. Ale przede wszystkim płótno, karty notesu, gdzie zapisałem swoje spostrzeżenia, obiekcje i uczucia, jak mówię, materię paradoksalną, zakalec mózgowy, wnętrze góry lodowej czy płaszcza Europy Jowiszkówny, zimnego, acz niebieskiego jak jarząca się plazma. Tematyką antologii jest cierpienie ludzkie, we wszystkich jego formach. Moi współautorzy wykazali się kunsztem i rozwagą, nie wszyscy, acz część z pewnością. Uważam, że przynajmniej dla kilku z nich warto kupić tę książkę, a gdy już to zrobicie, okażcie chociaż cień zainteresowania wypocinami młodego poety.

 Pascalu, pozostaje nam pogratulować Ci debiutu i życzyć dalszych sukcesów – niech wiatr twarz Twą szlachetną omiata i słońce niech Ci służy!

Więcej informacji o tomiku:

http://www.krywaj.pl/sklep/ksiazki/338-roze-poezji-2-9788366188464.html

Marta Stachowicz

Last modified on czwartek, 25 czerwiec 2020 04:26