Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

sobota, 02 listopad 2019 08:40

Noc w szkole klas 6-8

Tradycyjnie, jak co roku 30 października w naszej szkole odbyła się Noc w szkole. Uczniowie klas 8 wybrali się na warsztaty kulinarne do Warszawskiego Uniwersytetu Kulinarnego. Każda klasa wcześniej wybrała dla siebie kuchnię, z jaką chce się zmierzyć. Klasa 8a działała z kuchnią indyjską, a 8b z kuchnią włoską. Nasi uczniowie sami zagniatali ciasto na makaron,

szykowali mięso do indyjskiego dania oraz stworzyli typowe dla wybranej kuchni desery. Po dwugodzinnym gotowaniu można było spróbować wszystkich dań. Trzeba przyznać, że wyszło im to wspaniale. U niektórych uczniów został odkryty talent kulinarny. Po godzinie 23 wróciliśmy do szkoły, gdzie spędziliśmy resztę nocy.

Sławka Jarmoluk-Majewska

Klasy 6A, 6B, 7A na musicalu „Metro” w Studiu Buffo

W ramach tegorocznej Nocy w szkole 30 października 2019 uczniowie klasy 6A, 6B, 7A wybrali się z wychowawczyniami do Studia Buffo, by obejrzeć legendarny już musical „Metro”, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Doceniany przez krytyków jako wielkie osiągnięcie polskiej kultury, miał swoją premierę w 1991 roku, a do dziś porusza miliony widzów. Opowiada o grupie ulicznych grajków, śpiewaków, nieestablishmnetowych tancerzy, którzy swoje marzenia o wielkiej karierze zaczynają spełniać na… podziemnych peronach metra. Animatorem tych młodych ludzi staje się nie właściciel profesjonalnego teatru, a zamieszkujący podziemia utalentowany indywidualista Jan. Część pozostanie wierna jego wizji sztuki, a część ulegnie żądzy pieniądza, sławy, rozgłosu. Kto spełni swoje marzenia, a kto pozna gorycz rozczarowań? Czy jedno jest możliwe bez drugiego? Czy rodzące się między dwojgiem bohaterów uczucie zdoła rozkwitnąć w tych niełatwych realiach?

Jeśli ktoś ma wątpliwość, czy warto wybrać się do Studia Buffo, niech zacznie od wysłuchania „Szyby”, „Litanii” czy innych kultowych songów z tego musicalu. Zapewne zechce nabyć płytę, a będzie mógł to zrobić tuż po spektaklu!

Klaudia nauczycielka języka polskiego

Last modified on sobota, 02 listopad 2019 08:47