Logo pro beanusik i akademiaPRZYCISK wejdz

 

button

 

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatów na rok szkolny 2022/2023

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do klas 1!

piątek, 16 luty 2018 07:05

Zawody w narciarstwie zjazdowym i w snowboardzie

Zawody w narciarstwie zjazdowym i w snowboardzie 7 lutego na stoku Górki Szczęśliwickiej odbyły się międzyszkolne zawody w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie. 13 dzieci z naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji - 11 narciarzy i 2 osoby na snowboardzie. Od godziny 9.00 dzieci rejestrowały się na listę startową i przygotowywały sprzęt.

Następnie przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa na stoku (dekalog narciarski), przypomnienie zasad techniki narciarskiej oraz przekazano dzieciom wskazówki dotyczące jazdy sportowej (slalom gigant). Po wspólnej rozgrzewce uczniowie mieli 30 minut na „rozjeżdżenie” i zapoznanie się z trasą slalomu. W godzinach 11.00 – 14.00 odbywały się zawody. Każdy uczeń ukończył zjazd. Pola Wyrzykowska w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce, a Jagoda Jeziorowska II. Udział w zawodach był dla wszystkich uczniów aktywną i przyjemną formą spędzenia czasu, sportowym doświadczeniem, a dla niektórych przełamaniem lęku przed taką formą rywalizacji.

W zawodach udział wzięli: Pola Wyrzykowska, Mateusz Rzepecki, Łukasz Przygodzki (snowboard), Szymon Dąbrowski, Jacek Szczepański, Amadeusz Bortniczuk (snowboard), Maciej Kosno, Karol Sulewski, Filip Mazuryk, Jagoda Jeziorowska, Adam Polonek, Iga Wojnowska, Ania Sulewska.

Adam Mazur

Last modified on wtorek, 20 marzec 2018 06:02