Login

English is fun! & Deutsch? Einfach!

Orły Ochota

Spotkanie z Gruzją

Dnia 2 października w szkole Przy Parku odbyło się spotkanie uczniów klas V-VII

z panią Lili Zawadzką-Somchiszwili, Gruzinką, mieszkającą na stałe w Polsce. Pani Zawadzka działa na rzecz fundacji „MultiOcalenie”, która zajmuje się pomocą Polakom na Wschodzie.

Będąc naszym gościem tego dnia, pani Lili podzieliła się z uczniami swoją wiedzą i wspomnieniami o Gruzji. Przyniesione przez nią przedmioty pozwoliły uczniom przybliżyć sobie kulturę tego kraju. Natomiast, tego, czego nie udało się przynieść na spotkanie, pani Zawadzka przedstawiła uczniom za pomocą zdjęć, oraz krótkich filmów, jak np. tańce narodowe Gruzji, najpiękniejsze miejsca w stolicy Tbilisi i tradycyjne dania. Uczniowie mieli niecodzienną okazję poznać kulturę i tradycje Gruzji, mogli zobaczyć przedmioty związane z miejscowymi tradycjami, jak ręcznie wykonane nakrycia głowy, torby i gliniane naczynia. Pani Zawadzka pokazała uczniom gruziński alfabet, a niektórzy nawet spróbowali napisać swoje imię i nazwisko w tym języku.

Spotkanie z panią z Gruzji było dla uczniów wartościową i ciekawą lekcją z historii i geografii, śmiało możemy też przyznać, że perfekcyjnie udało się wpleść w te lekcję wiadomości ze sztuki i kulturoznawstwa.

Anna Buczek

szkoła z klasa
radosna szkola
istaling
Tabliczka
Odkrywcy
Brithish council